Jak założyć pocztę e-mail

Chcesz uzyskać własny adres e-mail? To proste!

W dzisiejszych czasach posiadanie poczty elektronicznej jest prawie konieczne. Korespondencja e-mail jest znacznie tańsza niż listowna a ponadto dużo szybsza. Jeżeli nie masz jeszcze własnego e-maila poniżej znajdziesz wskazówki, które ułatwią ci jego założenie.

Krok 1 Wybór dostawcy

Aby uzyskać własny adres e-mail musisz skorzystać z jakiegoś dostawcy tego typu usług. Do takich należą: Onet, Wirtualna Polska, Interia, O2 oraz Gmail.

Krok 2 Znalezienie dostawcy

Jeżeli już zdecydowałeś, na którym portalu chcesz założyć pocztę wpisz jego nazwę w wyszukiwarkę. Wejdź na portal i kliknij informację: „Załóż konto”.

Krok 3 Wypełnienie formularza

Wypełnij formularz z danymi osobowymi: imię, nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania, wykształcenie, zawód, zainteresowania.  Musisz także wpisać hasło oraz pytanie i odpowiedź, które pomoże ci otworzyć pocztę, gdy zapomnisz hasła. Wybierz opcję „dalej” lub „załóż konto” – zależy od portalu.

 

Krok 4 Akceptacja regulaminu

Przeczytaj regulamin korzystania z darmowej poczty. Jeśli jego treść nie budzi twoich wątpliwości zaakceptuj go. Akceptacja regulaminu jest konieczna do założenia poczty.

 

Na koniec pojawi się jeszcze strona informacyjna. Znajdziesz tam swój login, jeśli wcześniej sobie go nie wybrałeś – musisz go zapamiętać, żeby otwierać swoją pocztę. Na stronie informacyjnej znajdują się ponadto informacje jak korzystać z poczty.

 

Krok 5 Otwórz swoją pocztę

Pierwsza wiadomość będzie od administratora poczty i będzie zawierała informacje dotyczące korzystania z poczty elektronicznej.

wypełnij za nami swój PIT
Wspomóż Fundację Sławek:
EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Znajdź nas na facebooku
Zobacz galerię zdjęć
projekt1-064 imgp3760 Projekt Pomóżmy Afryce OLYMPUS DIGITAL CAMERA obraz-082 28-rampa-10-12-2004
Filmy, koncerty, muzyka…
Wspierają Nas
logo_duze_magnestv_3
2015_01_15_fanimani